Förtroendevalda politiker i Region Jönköpings län

Markus Kauppinen (S)

Kontaktinformation

E-post:
markus.kauppinen@rjl.se

Uppdrag (2 st)

Organisation Uppdrag Start Slut
Regionfullmäktige Ledamot 2022-10-15 2026-10-16
Nämnd för trafik, infrastruktur och miljö Ersättare 2023-01-01 2026-12-31