Förtroendevalda politiker i Region Jönköpings län

Anders Wilander (M)

Kontaktinformation

E-post:
anders.wilander@rjl.se

Bild på Anders Wilander

Uppdrag (3 st)

OrganisationUppdragPeriod
Nämnd för Arbetsmarknad, Näringsliv och Attraktivitet 1:e ersättare 2015-01-01 - 2018-12-31
Nämnd för Trafik, Infrastruktur och miljö 1:e ersättare 2015-01-01 - 2018-12-31
Regionfullmäktige Ledamot 2018-10-15 - 2022-10-14