Förtroendevalda politiker i Region Jönköpings län

Bengt-Ove Eriksson (V)

Kontaktinformation

E-post:
bengtove.eriksson@rjl.se

Bild på Bengt-Ove Eriksson

Uppdrag (3 st)

OrganisationUppdragPeriod
Nämnd för Folkhälsa och sjukvård 1:e ersättare 2019-01-01 - 2022-12-31
Patientnämnd Ersättare 2019-01-01 - 2022-12-31
Regionfullmäktige Ledamot 2018-10-15 - 2022-10-14