Förtroendevalda politiker i Region Jönköpings län

Arnold Carlzon (KD)

Kontaktinformation

E-post:
arnold.carlzon@rjl.se

Bild på Arnold Carlzon

Uppdrag (3 st)

OrganisationUppdragPeriod
Nämnd för Trafik, Infrastruktur och miljö Ersättare 2015-01-01 - 2018-12-31
Parlamentarisk nämnd Ordförande 2018-07-01 - 2018-12-31
Regionfullmäktige Ledamot 2018-10-15 - 2022-10-14