Förtroendevalda politiker i Region Jönköpings län

Jimmy Ekström (L)

Kontaktinformation

Telefon:
070-6324270 (mobil)

E-post:
jimmy.ekström@rjl.se

Bild på Jimmy Ekström

Uppdrag (5 st)

OrganisationUppdragPeriod
Länspensionärsrådet Ordförande 2015-01-01 - 2018-12-31
Nämnd för Folkhälsa och sjukvård Ledamot 2016-07-01 - 2018-12-31
Parlamentarisk nämnd Ersättare 2015-01-01 - 2018-12-31
Regionfullmäktige Ledamot 2018-10-15 - 2022-10-14
Regionstyrelse Ledamot 2015-01-01 - 2018-12-31