Förtroendevalda politiker i Region Jönköpings län

Sibylla Jämting (MP)

Kontaktinformation

E-post:
sibylla.jamting@rjl.se

Uppdrag (3 st)

OrganisationUppdragPeriod
Nämnd för Folkhälsa och sjukvård Ledamot 2019-01-01 - 2022-12-31
Regionfullmäktige Ledamot 2018-10-15 - 2022-10-14
Regionstyrelsen Ledamot 2019-01-01 - 2022-12-31