Förtroendevalda politiker i Region Jönköpings län

Erik Hugander (MP)

Kontaktinformation

Telefon:
070-830 69 58 (mobil)

E-post:
erik.hugander@rjl.se

Uppdrag (3 st)

OrganisationUppdragPeriod
Nämnd för trafik, infrastruktur och miljö Ledamot 2019-01-01 - 2022-12-31
Regionfullmäktige Ledamot 2018-10-15 - 2022-10-14
Regionstyrelsen 1:e ersättare 2019-01-01 - 2022-12-31