Förtroendevalda politiker i Region Jönköpings län

Jon Heinpalu (MP)

Kontaktinformation

E-post:
jon.heinpalu@rjl.se

Uppdrag (2 st)

OrganisationUppdragPeriod
Nämnd för Arbetsmarknad, Näringsliv och Attraktivitet Ledamot 2015-01-01 - 2018-12-31
Regionfullmäktige 1:e ersättare 2018-10-15 - 2022-10-14