Förtroendevalda politiker i Region Jönköpings län

Mari Lindahl (L)

Kontaktinformation

E-post:
mari.lindahl@rjl.se

Bild på Mari Lindahl

Uppdrag (4 st)

OrganisationUppdragPeriod
Länspensionärsrådet Ersättare 2015-01-01 - 2018-12-31
Nämnd för Arbetsmarknad, Näringsliv och Attraktivitet Ledamot 2015-01-01 - 2018-12-31
Regionfullmäktige Ledamot 2018-10-15 - 2022-10-14
Regionstyrelse Ersättare 2015-01-01 - 2018-12-31