Förtroendevalda politiker i Region Jönköpings län

Mattias Ingeson (KD)

Kontaktinformation

E-post:
mattias.ingeson@rjl.se

Uppdrag (3 st)

OrganisationUppdragPeriod
Nämnd för trafik, infrastruktur och miljö Ersättare 2019-01-01 - 2022-12-31
Regionfullmäktige Ledamot 2018-10-15 - 2022-10-14
Regionstyrelsen Ledamot 2019-01-01 - 2022-12-31