Förtroendevalda politiker i Region Jönköpings län

Irene Oskarsson (KD)

Kontaktinformation

Telefon:
070-5744454 (mobil)

E-post:
irene.oskarsson@rjl.se

Bild på Irene Oskarsson

Uppdrag (4 st)

OrganisationUppdragPeriod
Nämnd för Arbetsmarknad, Näringsliv och Attraktivitet Ersättare 2015-01-01 - 2018-12-31
Nämnd för Trafik, Infrastruktur och miljö Ledamot 2015-01-01 - 2018-12-31
Regionfullmäktige 1:e ersättare 2018-10-15 - 2022-10-14
Regionstyrelse Ersättare 2017-02-07 - 2018-12-31