Förtroendevalda politiker i Region Jönköpings län

Anders Gustafsson (M)

Kontaktinformation

Telefon:
070-6583624 (mobil)

E-post:
anders.a.gustafsson@rjl.se

Bild på Anders Gustafsson

Uppdrag (2 st)

OrganisationUppdragPeriod
Parlamentarisk nämnd Vice ordförande 2019-01-01 - 2022-12-31
Regionfullmäktige 1:e vice ordförande 2018-12-04 - 2022-10-14