Förtroendevalda politiker i Region Jönköpings län

Anders Gustafsson (SD)

Kontaktinformation

Telefon:
070-3569116 (mobil)

E-post:
anders.gustafsson@rjl.se

Bild på Anders Gustafsson

Uppdrag (3 st)

OrganisationUppdragPeriod
Nämnd för trafik, infrastruktur och miljö Ledamot 2019-01-01 - 2022-12-31
Regionfullmäktige Ledamot 2018-10-15 - 2022-10-14
Regionstyrelsen 1:e ersättare 2019-01-01 - 2022-12-31