Förtroendevalda politiker i Region Jönköpings län

Pernilla Mårtensson (KD)

Kontaktinformation

Telefon:
073-6432811 (mobil)

E-post:
pernilla.Martensson@rjl.se

Bild på Pernilla Mårtensson

Uppdrag (3 st)

OrganisationUppdragPeriod
Nämnd för Folkhälsa och sjukvård Ledamot 2019-01-01 - 2022-12-31
Regionfullmäktige Ledamot 2018-10-15 - 2022-10-14
Regionstyrelsen 1:e ersättare 2019-01-01 - 2022-12-31