Förtroendevalda politiker i Region Jönköpings län

Per Hansson (L)

Kontaktinformation

Telefon:
036-161852 (bostad)
073-0657710 (mobil)

Postadress:
Johan Höckerts väg 11 554 48 Jönköping
(bostad)

E-post:
per.hansson@rjl.se

Bild på Per Hansson

Uppdrag (3 st)

OrganisationUppdragPeriod
Nämnd för Trafik, Infrastruktur och miljö 1:e vice ordförande 2015-01-01 - 2018-12-31
Parlamentarisk nämnd Ledamot 2015-09-29 - 2018-12-31
Regionfullmäktige 1:e ersättare 2018-10-15 - 2022-10-14