Förtroendevalda politiker i Region Jönköpings län

Rachel De Basso (S)

Kontaktinformation

Telefon:
072-5006328 (mobil)

E-post:
rachel.de.basso@rjl.se

Bild på Rachel De Basso

Uppdrag (3 st)

OrganisationUppdragPeriod
Nämnd för Folkhälsa och sjukvård Ordförande 2019-01-01 - 2022-12-31
Regionfullmäktige Ledamot 2018-10-15 - 2022-10-14
Regionstyrelsen Ledamot 2019-01-01 - 2022-12-31