Förtroendevalda politiker i Region Jönköpings län

Marcus Eskdahl (S)

Kontaktinformation

Telefon:
036-718003 (bostad)
0706-977450 (mobil)

E-post:
marcus.eskdahl@rjl.se

Bild på Marcus Eskdahl

Uppdrag (3 st)

OrganisationUppdragPeriod
Nämnd för trafik, infrastruktur och miljö Ordförande 2019-01-01 - 2022-12-31
Regionfullmäktige Ledamot 2018-10-15 - 2022-10-14
Regionstyrelsen 1:e vice ordförande 2019-01-01 - 2022-12-31