Förtroendevalda politiker i Region Jönköpings län

Linnéa Nilsson (BA)

Uppdrag (2 st)

OrganisationUppdragPeriod
Nämnd för trafik, infrastruktur och miljö Ledamot 2021-09-01 - 2022-12-31
Regionfullmäktige Ersättare 2020-02-27 - 2022-10-14