Förtroendevalda politiker i Region Jönköpings län

Jimmy Ekström (L)

Kontaktinformation

Telefon:
0733-162620 (mobil)

E-post:
jimmy.ekstrom@rjl.se

Bild på Jimmy Ekström

Uppdrag (3 st)

OrganisationUppdragPeriod
Nämnd för Folkhälsa och sjukvård Ledamot 2019-08-28 - 2022-12-31
Regionfullmäktige Ledamot 2018-10-15 - 2022-10-14
Regionstyrelsen Ledamot 2019-01-01 - 2022-12-31