Förtroendevalda politiker i Region Jönköpings län

Henrik Dinkel (V)

Uppdrag (3 st)

OrganisationUppdragPeriod
Nämnd för arbetsmarknad, näringslliv och attraktivitet 1:e ersättare 2019-08-27 - 2022-12-31
Parlamentarisk nämnd Ledamot 2019-01-01 - 2022-12-31
Patientnämnd Ersättare 2019-04-09 - 2022-12-31