Förtroendevalda politiker i Region Jönköpings län

Martin Nedergaard-Hansen (BA)

Uppdrag (4 st)

OrganisationUppdragPeriod
Nämnd för Folkhälsa och sjukvård 1:e vice ordförande 2019-01-01 - 2022-12-31
Parlamentarisk nämnd Ersättare 2019-01-01 - 2022-12-31
Regionfullmäktige Ledamot 2018-10-15 - 2022-10-14
Regionstyrelsen Ledamot 2019-01-01 - 2022-12-31