Förtroendevalda politiker i Region Jönköpings län

Bengt Sverlander (KD)

Kontaktinformation

E-post:
bengt.sverlander@rjl.se

Uppdrag (2 st)

OrganisationUppdragPeriod
Nämnd för trafik, infrastruktur och miljö Ledamot 2019-01-01 - 2022-12-31
Regionfullmäktige Ersättare 2018-10-15 - 2022-10-14