Förtroendevalda politiker i Region Jönköpings län

Elisabeth Englund (KD)

Kontaktinformation

E-post:
elisabeth.englund@rjl.se

Uppdrag (3 st)

OrganisationUppdragPeriod
Länsrådet för funktionsnedsättningar Ledamot 2019-01-29 - 2022-12-31
Regionfullmäktige Ledamot 2018-10-15 - 2022-10-14
Regionstyrelsen Ersättare 2019-01-01 - 2022-12-31