Förtroendevalda politiker i Region Jönköpings län

Maria (Mia) Frisk (KD)

Kontaktinformation

E-post:
maria.frisk@rjl.se

Bild på Maria (Mia) Frisk

Uppdrag (4 st)

OrganisationUppdragPeriod
Nämnd för Folkhälsa och sjukvård Ordförande 2015-01-01 - 2018-12-31
Regionfullmäktige Ledamot 2018-10-15 - 2022-10-14
Regionråd Regionråd 2015-01-01 - 2018-12-31
Regionstyrelse 1:e vice ordförande 2015-01-01 - 2018-12-31